İNDİ
Hikayesi
Kapla'nın daha yaygın kullanılmaya başlaması ile Anadolu’da pek çok okul ve eğitimci KAPLA ürünlerini almak ve kokullarında kullanmak istediklerini ancak imkânlarının olmadığını dile getiriyorlardı.  Bu duruma çözüm olabileceği düşüncesi ile yardım yapmak isteyen kişi ve kurumları, ihtiyaç sahibi okullar ile eşleştirebilmek için bu projeyi hayata geçirmek istedik.

Bu fikir için bize ilham kaynağı olan şey ise, mahallemizde bir fırında gördüğümüz ‘askıda ekmek’ uygulaması. Bizi çok etkileyen bu toplumsal dayanışma fikrini benzer bir şekilde biz de kullanabiliriz diyerek ihtiyaç sahibi okullara yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Askıda nedir?

Fırından alışveriş yapan müşteriler kendilerine aldıklarının haricinde, gerektiğinde ihtiyacı olanlara verilmek üzere askıdaki bez çantalara bırakmak üzere bir miktar daha ekmek satın alırlar. İhtiyaç sahibi geldiğinde askıdaki ekmeklerden para ödemeden yeteri miktarda alma imkanına kavuşur. 

Hediye Modülü Nedir?
Başta anaokulları ve ilköğretim okulları olmak üzere her yaş çocuğun zihinsel ve fiziksel gelişimine katkıda bulunan KAPLA’yı ihtiyacı olan ancak imkânı olmayan okullardaki çocuklarla buluşturmayı amaçlayan bir düşünceden çıkmıştır.  Kapla’yı Türkiye’de okullar ve çocuklarla tanıştıralı 11 sene geçti.  Geçen bu sürede Kapla, giderek artan bir ilgi ile karşılaştı.  Zaman içinde gördük ki Kapla gibi değerli bir materyali çocukların kullanımına sunmak isteyen ancak bütçesi olmayan pek çok okul ve eğitimci var.  Firma olarak yapabileceğimiz yardımlar çok sınırlı olduğu için Kapla Hediye Modülünü geliştirdik.  İNDİ Oyuncak olarak hediye Kapla’lar için çok daha uygun bir fiyat sağlayarak ve kargo gibi giderleri karşılayarak, yardımda bulunmak isteyen şahıs ve kuruluşlara imkân sağlamayı düşündük.
Sistem Nasıl İşler?
Milli Eğitim Müdürlükleri ve eğitime yönelik vakıf ve derneklerle yaptığımız çalışmalar sonucu Kapla almak isteyen ve imkânı olmayan okullar tespit ediliyor.  Hediye sayfamızda her bir okulun kullanımı için tespit edilen toplam Kapla miktarını belirtiyoruz.  (Örneğin A okulu 5 adet KAPLA 200’lük Karton Kutu gibi.)
İstenilen miktarda hediye sayısına ulaşıldığında hediyeler yine sitemizde iletişim ve yetkili kişi bilgileri bulunan okullara tarafımızdan iletiliyor. 
Sitemizde belirttiğimiz yetkili isimler ve iletişim bilgilerini kullanarak hediyenizin ulaştığını birinci elden öğrenebiliyorsunuz.
Ana Sayfa   Copyright @ 2011 İndi ®
Bizi takip edin!